GurmeFest İstanbul'un Merakla Beklenen Festival Tarihi Belli Oldu!Bu yıl ikincisi düzenlenen Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali GurmeFest, 5-7 Ekim tarihlerinde Sarıyer Event Garden' da lezzet severlere, gurme lezzetler, eğlenceli etkinlikler ve konserler ile unutulmaz bir festival deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 253 seçkin lezzet markası ile 12 bin ziyaretçiyi bir araya getiren Gurme Fest 5-7 Ekim tarihleri arasında Sarıyer Event Garden'da bu yıl ikinci kez gerçekleşecek. Merakla beklenen festivalde gurme restoranlar, cafeler, yiyecek - içecek firmaları, gurme lezzetler ve seçkin markalar eğlenceli ve lezzet dolu bir festival ortamında lezzet severler ile bir araya gelecek. Festival katılımcıları ünlü şefler tarafından hazırlanan bir birinden farklı lezzetleri tatma ve satın alma fırsatı elde edecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da GurmeFest İstanbul'un Medya&Basın sponsorluğu Digiturk ve Favori Lezzetler üstleniyor.

Sektörü Bir Araya Getiriyor

Gastronomi sektörünün tüm oyuncularını birbirinden farklı lezzetler ve eğlenceli etkinlikler ile bir araya getirerek Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren festival, aynı zamanda festival alanında oluşturalacak görüşme alanları ile gastronomi sektöründe yeni iş birliklerinin oluşmasına ve Franchise görüşmelerine keyiflidir ve güvenilir bir ortam sağlayarak ev sahipliği yapacak.

Gastronomi Sektörünün Usta İsimlerinden Workshoplar

Geçtiğimiz yıl festivalin usta isimleri arasında yer alan Sedef İybar, Ece Vahaboğlu, Murat Bozuk'un sağlıklı yaşamda yemeğin önemine dair yapmış olduğu Gastro Show ve söyleşiler festival katılımcıları arasında yoğun ilgi gördü.

GurmeFest İstanbul'da lezzet markalarının yanı sıra Eks Mutfak Akademisi, Le Cordon Bleu, Chef's Table Mutfak Akademisi gibi önemli mutfak akademilerinin usta şefleri festival boyunca çeşitli workshoplarla gastronomi ilgililerine unutulmaz bir deneyim yaşattılar.

Türkiye'nin ilk gurme lezzetler festivaline üniversitelerin katılımı da oldukça yoğundu. GurmeFest'in ilk yılında Beykent Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin Gastronomi Bölümü öğrencileri Gastro Showlar, söyleşiler, workshoplar, etkinlikler ve birbirinden gurme lezzetler ile festivalde yer aldı.

Gastoronomi ilgilileri bu yıl da festival boyunca uzman konuk, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleşi, panel ve demonstrasyonlara katılım sağlayarak sektörün en önemli isimlerinden eğitim alma fırsatını yakalayabilecekler.

Festival Eğlencesi Bu Yıl Daha İddialı

Geçtiğimiz yıl festival boyunca yapılan etkinlikler, dans gösterileri, DJ performansları, after party ve konserler ile katılımcılarını eğlenceye doyuran Gurme Fest sahnesinde Grup Art İstanbul, "Türk-Rock" müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın, Türk-Pop müziğinin başarılı yorumcusu Zeynep Casalini ve Latin Night Kapanış partisiyle Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ziyaretçilere müzik ve eğlence dolu bir festival yaşatmıştı. Gurme Fest, bu yıl festival sahnesinde yer alacak ünlü isimler, dj performansları, dans gösterileri ve dopdolu içeriği ile çok daha iddiali gösterilere hazırlanıyor.

Sarıyer'in doğal ortamında geçireceğiniz lezzet dolu festivalde, butik lezzetleri ve tadı damakta kalan nadide sunumları tatmanız yanında beğendiğiniz lezzetleri satın alabilecek, usta şeflerin atölye çalışmalarına katılabileceksiniz.

Gastronomiyi eğlence ile buluşturan Türkiye'nin ilk açık hava lezzet festivali GurmeFest, tadım ve ikramlar, atölye çalışmaları, dans gösterileri ve konsept partileri ile tüm lezzet tutkunlarını festival ruhunu doyasıya yaşamaya davet ediyor.

GurmeFest İstanbul biletleri ise Mobilet 'te.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder