İstanbul'un en meşhur kahvecilerinden biri Coffeetopia'da kahve deneyimi

     Son dönemde kahve seveler arasında popüler olan Coffeetopia'yı bir de ben ziyaret edip kahvelerini denemek istedim. Eminönü'nde bu tarz bir kahve dükkanı olacağı hiç aklıma gelmezdi. Keza bu tarz dükkanlar genelde Karaköy, Balat gibi yerlerde konuşlanmış oluyor.

     2 kuşak kahvecilerden sonra Türkiye'de 3. kuşak kahvecilerin de yaygınlaşması kahve severler için çok güzel bir gelişme. Daha fazla kahveci daha fazla kahve seçeneği ile bizlere farklı lezzetler ve farklı kalitede ürünler sunuyor. Bunlardan biri olan Coffeetopia, Eminönü'nün tam göbeğinde geniş kahve yelpazesiyle sizlere hizmet veriyor. İlk olarak denediğim Americano'ları orta sertlikte ve lezzetliydi. Daha sonrasında ise özel kahvelerinden olan Brundi Mpanga kahvelerini v60 demleme yöntemiyle filtre kahve olarak denedim. v60 demleme yöntemiyle kahvenizin yavaş yavaş pişmesini izlerken bile tazeliğini görebiliyor, koklayabiliyorsunuz. Brundi Mpanga içerisindeki limon aromasıyla kahve keyfinize hoş bir aroma katıyor. Bunu ilk defa deneyeceklerinde beğeneceğinden eminim. Kahve seçenekleri ve pişirilme süreleri, sunumları Coffeetopia'nın bu işi profesyonelce yaptığını bana hissettirdi.

     Coffeetopia'da tecrübe edilecek daha çok kahve seçeneği olduğunu düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda mutlaka yolum düşecektir. Sizlerinde burada kahve çeşitlerini denemenizi hatta bizimle paylaşmanızı bekliyorum. Kahve için tercih edebileceğiniz mekanlar arasına ekleyiniz.

Adres : Hobyar Mahallesi,

            Arpacılar Caddesi No: 8

            Eminönü / İST.

            Tel : 0 212 5226177 coffeetopia-v60

coffeetopia-v60

coffeetopia-v60

coffeetopia-v60


   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder