Adana'nın meşhur lezzeti Levent Börekçilik ilk şubesiyle İstanbul'da


Sosyal medya üzerinden kâh videolarını izledik kâh fotoğraflarını gördük ağzımız sulandı. Bir türlü Adana'ya gidemedik içimizde de kaldı ama Adana'nın meşhur sokak lezzeti Levent Börekçilik nihayet İstanbul'a geldi. Durur muyuz? Biz de hemen koştuk o meşhur böreği yemeye.

levent borekcilik istanbul - levent borekcilik bayrampasa - levent borekcilik adana - adana lezzetleriLevent Börekçilik 'in namını eminiz ki siz de duymuşsunuzdur. Hani Adana'da önünde uzuuun uzun sıralar oluşan o meşhur sokak börekçisi... Tıpkı Adana'da olduğu gibi İstanbul Bayrampaşa şubelerinde de sabahın ilk saatlerinden itibaren ilgi yüksek bu böreklere. Oturacak yer bulamayabilirsiniz o denli. Ama beklemeye değer mi? Bizce değer.

levent borekcilik istanbul - levent borekcilik bayrampasa - levent borekcilik adana - adana lezzetleri

Aslında Levent Börekçilik bir sokak lezzeti desek tam olarak doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bu meşhur börekler Adana'da sokak ortasında bir seyyar araçta (Adanalıların deyimiyle; tabla'da) satılıyor. Levent Bey (ki sahibi olur kendisi) sürekli bu tablanın başında ve oradan ayrıca Bayrampaşa şubesindeki işleri de organize ediyor. Tabi ona destek olan Meriç, Savaş ve Recep beyler de oldukça işlerine hakimler.
___________________________________________________________________________

Başta Levent Bey olmak üzere bu ekip sokak ruhuna oldukça sahip çıkıyorlar. Ve bu markayla bu ruhu sürekli yaşatacaklarını hissettiriyorlar. Öyle ki; sırf karşısındaki esnaf dostu iş yapsın diye çay satışı yapmıyorlar. Çaylarını karşısındaki esnaf dostundan alıyor ve müşterilerine veriyorlar. Herkes kendi nasibini, kısmetini yer diye düşünüyorlar. Bunu duyunca vay be demek ki hâlâ böyle esnaflar, insanlar varmış diye düşündük. Gurur duyduk.

İşte size o meşhur börek;

levent borekcilik istanbul - levent borekcilik bayrampasa - levent borekcilik adana - adana lezzetleri

Daha önce böyle bir börek yemediğimizi başta belirtmek isteriz. İlk parçayı ağzımıza attığımız an bu nasıl bir börek dedik. Sonra zaten bir baktık ki önümüzdeki koca porsiyon bitmiş :) Yeni bir porsiyon daha istedik.
___________________________________________________________________________

Kıtır kıtır ve içi yumuşacık peynir deryasıyla donatılmış enfes bir börek. Midenizi rahatsız etmeyen tahminimizce bir porsiyonla yetinmeyeceğinizi düşündüğümüz bir lezzet. Tabi sırrı nedir onu bilemiyoruz ama Levent Börekçilik 'i farklı kılan bir börek bu.

levent borekcilik istanbul - levent borekcilik bayrampasa - levent borekcilik adana - adana lezzetleri

Bu efsane böreği günlük olarak Adana'dan kendi soğuk depolu araçlarıyla bizzat kendileri getiriyorlar. Öyle elemanları falan da değil yeri geliyor bizzat sahipleri o kadar kilometre yolu katedip getiriyor. Pişirmeden alıp dondurucusunda saklayıp aylar sonra çıkarıp pişirip yiyenler bile aynı lezzeti aylar sonra bile aldığını söylüyorlarmış. Bu lezzetin asıl sırrını bilmiyoruz tabi ama bizce bu saydıklarımız Levent Börekçilik 'i efsane yapan sırlardan olabilir.

Ziyarete gittiğimizde bizimle ilgilenen Meriç bey her müşterisiyle aşırı ilgili. Aynı şekilde çalışanlar da öyle. Yoğun olmasına rağmen her müşterileriyle ilgileniyorlar. Bu yönden de bizim tam puanımızı aldılar. 

Son olarak ekleyelim. Çok yakında aynı bölgede daha büyük bir dükkana geçiyorlar. Güncel adresi aşağıdadır.

Adres: Yenidoğan Mahallesi,
             Abdi İpekçi Caddesi,
             No: 28
             Bayrampaşa/İST.
             Tel: 0 546 2232659

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder