Fındık Kabuğu Restoran - Kuru fasulye & Köfte

Yıllar önce gidip damağımda tadı kalan bir yerdir Fındık Kabuğu Restoran. Mekanın yerini unutunca haliyle tekrar gitmek nasip olmadı. Uzun yıllar sonra tekrar yerini buldum ve şimdi sizlerle paylaşacağım.
Yine sıra dışı bi mekanla karşı karşıyasınız bunu öncelikle söyleyeyim. Adından da anlaşılacağı üzere burada sizlere tavsiye edeceğim kuru fasulye ve köfte fındık kabuğu ateşinde pişiriliyor. Haliyle lezzetide bi hayli güzel oluyor. Her ne kadar köftesi eskiden hatırladığım kadar efsane olmasa da yine de güzel. Karışık köfte tabağından yemenizi öneririm ki her köftesinin tadına bakmış olun. Köfte kıyması, baharatları ve pişirilme kıvamı gayet yerindeydi. Kuru fasulyesine gelince eski lezzetini hatırlayamadım ama şuan denediğimde İstanbul'daki iyi kuru fasulyeciler arasına koyabileceğim lezzette fasulye yapıyorlar. Fasulyesinin fotoğrafını o an çekip sizlerle paylaşamadım ama sonra tekrar uğrayıp paylaşacağım. Son olarak açık ayranları pek beğenmedim. Özellikle ayranlarını değiştirmeliler.
Fındık kabuğu restoran haliç sahilinde olduğundan güzel bir manzaraya sahip. Mekam güzel dekore edilmiş, çalışanları samimi ve ilgililer. Fiyat konusunda mekanın müşteriler tarafından tutulmasından dolayı olsa gerek biraz beklentinin üzerinde. Ama yine de sizleri şaşırtacak bi hesap gelmiyor.Adres : Tahta Minare Mah.   

              Mürsel Paşa Cad. No:89

              (Bulgar Kilisesi Karşısı)

              Balat - Fatih (Ayvansaray Cad.) / İST.           

              Tel: 0 212 6353310findik-kabugu-restoran-kofte

findik-kabugu-restoran-kofte

findik-kabugu-restoran-kofte

             
         

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder